Akademia żeglarskiej Przygody Mateusza Kusznierewicza

Po raz drugi w Ośrodku Wypoczynkowym „υś” w Kobylosze nad jeziorem Sasek Wielki organizowana jest Akademia żeglarskiej Przygody. Dzieci szkolą się pod okiem Mateusza Kusznierewicza.

Akademie żeglarskiej Przygody organizowane są do czterech lat. Wstępnym zamierzeniem organizatorów – Agnieszki i Mateusza Kusznierewiczów – było, aby co roku dzieci wypoczywały i szkoliły się w innym miejscu Polski. – I tak było do momentu, kiedy trafiliśmy do „υsia” w Kobylosze – mówii Mateusz Kusznierewicz, żeglarski mistrz świata. – Wcześniej właściciele innych ośrodków, w których organizowaliśmy wypoczynek i szkolenia nie chcieli dokonywać żadnych zmian, aby dostosować się do naszych potrzeb. W „υsiu” jest inaczej. Jezioro Sasek Wielki jest wymarzonym miejscem do organizowania takich obozów.

Brak nudy
Obecnie w Akademii uczestniczy 10 dzieci w wieku 7-12 lat. Nad jeziorem Sasek Wielki atrakcji nie brakuje. Ideą obozu jest zachęcanie młodych ludzi do uprawiania żeglarstwa i doskonalenia umiejętności tych, którzy już żeglować potrafią. Program obozów jest tak ustalany, że wypełnia czas dzieciom od rana do wieczora. Na dwutygodniowy wypoczynek do Kobylochy przyjeżdżają przede wszystkim dzieci z zamożnych rodzin. Nierzadko pociechy vipów z pierwszych stron gazet. Słowa mistrza sięgają tak daleko, że ostatnio z wypoczynku pod żaglami korzystają także zagraniczni goście.

Będą regaty
Mateusz Kusznierewicz nie wyklucza, że w przyszłym roku po raz kolejny zawita do gościnnego ośrodka w Kobylosze. Z tego chyba najbardziej zadowoleni są właściciele „υsia”.
– Jest to dla nas największa nagroda. Dowodzi to, że trud jaki włożyliśmy w ośrodek jednak się opłacał – mówi Krzysztof Iwiński, współwłaściciel „υsia”.
Najprawdopodobniej uczestnicy Akademii Kusznierewicza i żeglarze ze szczycieńskiej bazy wodnej ścigać się będą na żaglówkach podczas regat na szczycieńskim jeziorze.
– Prawdopodobnie regaty odbyły się podczas Dni i Nocy Szczytna – mówi Krzysztof Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie. – Planujemy zorganizować spotkanie żeglarzy z Mateuszem Kusznierewiczem. Będzie można wziąć autograf, przepłynąć się jachtem z samym mistrzem. Dokładny termin ustalimy w następnym tygodniu.